Polisa OC dla Fryzjerów, Barberów i Trychologów. Czy warto?

Pracujesz w branży fryzjerskiej? Na pewno nie raz słyszałeś o kimś, kto dostał uczulenia na produkt, lub na skutek zabiegu zostały zniszczone mu włosy. Pokrzywdzeni klienci co raz częściej dochodzą swoich praw i żądają odszkodowań za wyrządzone im w salonie szkody. Biorąc pod uwagę fakt, że roszczenia zgłaszane w ramach odpowiedzialności cywilnej mogą być wysokie- polisa OC ma duże znaczenie.

Nie da się ukryć, że wykupując ubezpieczenie zyskujesz komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa dla siebie i swoich pracowników. Wzrasta również poziom zaufania klientów, którzy mają świadomość, że gdyby cokolwiek się stało, zapewniona będzie im pełna obsługa w przypadku szkód i niepożądanych sytuacji na które nie zawsze mamy wpływ. Szkody jakie mogą zostać wyrządzone klientowi rzadko są przyczyną błędów w sztuce, choć i takie się zdarzają- najczęściej jest to jednak rola przypadku, która może nieść za sobą wiele stresu i nieprzyjemności.

 

Reklama ubezpieczeń MedLegalis

 

Prowadząc biznes warto jest więc przewidzieć wszelkie ryzyko i odpowiednio wcześniej się przed nim zabezpieczyć. Odpowiedzialność cywilna jest to odpowiedzialność ponoszona za wyrządzenie szkody. Dzieli się ona na odpowiedzialność deliktową oraz kontraktową. Deliktowa czyli ta szkoda, która wynika z czynu niedozwolonego oraz kontraktowa, która wynika z niedotrzymania umowy, bądź nienależytego wykonania zlecenia, które doprowadziło do poniesienia szkody ze strony klienta.

Ubezpieczając swoje zabiegi warto zwrócić uwagę na to, aby chroniło nas zarówno przed jedną i drugą sytuacją. Mechanizm działania ubezpieczenia OC polega na tym, że w przypadku gdy roszczenie klienta zostanie uznane za uzasadnione, wypłatę odszkodowania bądź zadośćuczynienia ponosi ubezpieczyciel.

Poszukując odpowiedniego zabezpieczenia dla siebie i swoich pracowników, wystarczy wpisać w dowolnej przeglądarce internetowej: „OC zawodowe dla branży fryzjerskiej„, a automatycznie pojawi nam się wiele ofert dostępnych na rynku. Którą wybrać aby zapewnić sobie pełną ochronę? Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na to, aby ubezpieczenie OC zawodowe było dobrze skonstruowane. Teoretycznie, na pierwszy „rzut oka”, wszystkie polisy wydają się być dostosowane do naszych potrzeb.Ważne jest jednak to, aby po za ogólną informacją: co zawierają i przed czym nas chronią było jasno określone jakich zabiegów dotyczą.

Najpewniejszym rozwiązaniem jest tutaj konkretnie sprecyzowana lista zabiegowa, która gwarantuje nam, że zabieg który wykonujemy podlega ubezpieczeniu. Posiadając tego typu załącznik do umowy- unikniemy problemów w związku z wypłaceniem odszkodowania oraz ustalaniem czy dany zabieg podchodził pod polisę czy jednak nie. Tak więc zawierając umowę ubezpieczenia musimy mieć sto procent pewności, które zabiegi mamy objęte ochroną, żeby uniknąć późniejszych nieprzyjemności w momencie likwidacji szkody.

Na co warto zwrócić uwagę?

Poszukując kompletnej ochrony ubezpieczeniowej dla salonu fryzjerskiego, barbera czy trychologa, warto zwrócić uwagę, aby polisa była dedykowana stricte dla tej branży, nie zawsze bowiem standardowe ubezpieczenie działalności gospodarczej obejmuje swoją ochroną zabiegi związane z pielęgnacją włosów czy skóry głowy.

 

oferta MedLegalis, młody mężczyzna u barbera

Wybierając ubezpieczyciela dla swojego salonu dobrze jest również sprawdzić czy posiada on doświadczenie w naszej branży. Dużym plusem jest, gdy oferta polisy tworzona jest przez specjalistów branży beauty. Dzięki temu zyskujemy poczucie bezpieczeństwa, wiedząc że jest ona przygotowana przez profesjonalistów znających się na rzeczy i dostosowana do naszych potrzeb.

Wykonujesz zabiegi tylko stacjonarnie? Czy może jeździsz do klientów? Przy wyborze polisy sprawdź koniecznie czy obejmuje ona zabiegi wykonywane mobilnie. Jeśli wystawiasz się na targach fryzjerskich na których robisz pokazy? Również musisz pamiętać o tym, aby ta opcję zawierało twoje ubezpieczenie. Prowadzisz szkołę fryzjerską? Zwróć uwagę na to czy twoi kursanci są ubezpieczeni podczas szkolenia. Jest to bardzo ważna kwestia ponieważ zgodnie z obowiązującym prawem ty jako trener jesteś za nich odpowiedzialny.

Rodzaje świadczeń i opcje dodatkowe

Jeśli chodzi o praktyczne sprawy jakie warto przedyskutować z ubezpieczycielem podczas zawierania umowy to np. darmowe pakiety polis dla pracowników. Ważne aby wszyscy pracownicy czuli się bezpiecznie i mieli ubezpieczone swoje zabiegi. Najkorzystniejsza opcja to taka, kiedy można „podpiąć” pracowników pod ubezpieczenie firmy za darmo. Na rynku w ofertach ubezpieczeniowych są dostępne pakiety np. do 5-10 pracowników w tej samej cenie- warto zorientować się co dany ubezpieczyciel może nam zaoferować.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w kontekście prowadzenia działalności fryzjerskiej jest absolutnie koniecznym zabezpieczeniem naszego biznesu. Zajmując się tym tematem warto również zapoznać się z dodatkowymi klauzulami o jakie mamy możliwość poszerzyć zakres swojej polisy tj: ubezpieczenie majątkowe salonu i sprzętów (w przypadku usterki, zalania, pożaru czy kradzieży) czy opcję ochrony prawnej. Warto mieć ubezpieczenie OC aby zapewnienie bezpieczeństwa sobie, klientom i pracownikom.

 

Skontaktuj się z nami: [email protected]
Ubezpieczenie OC dla Twojego salonu – Twój spokój

 

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą MedLegalis. Zapraszamy do odwiedzenia ich strony – http://medlegalis.pl. Prócz kompleksowej oferty ubezpieczeń w ich ofercie znajduje się również opieka prawna oraz doradztwo.